Artikeliai anglų kalboje

  • Šiomis dienomis vis rečiau sutiksime žmonių, kurie nekalba angliškai. Kadangi paskutiniu metu si kalba išpopuliarėjo ir gali būti pelnytai vadinama tarptautine. Juk būtent taip galima susikalbėti pačiose įvairiausiose pasaulio šalyse. Taip pat ir daugybė įmonių ir oficialių institucijų naudoja šią kalbą. O daugelis žmonių dažniausiai ją įvardija kaip tą, kurią moka geriausiai po gimtosios.

     

    Tačiau, jeigu jūs negalite pasigirti tokiais gerais įgūdžiais, nerimauti nereikėtų. Kadangi norint galima pakankamai nesunkiai išmokti šią kalbą per sąlyginai neilgą laiką. Tuo labiau, kad ir jos gramatika nėra tokia sudėtinga. Būtent todėl ji kartais dar vertinama kaip viena iš paprasčiausių. Tą puikiai įrodo ir artikeliai anglų kalboje, kurie tėra vos trys. Ir du iš jų naudojami tais pačiais atvejais tik pasirenkami priklausomai nuo žodžio pradžios. Dažniausiai tą nulemia pirmoji jo raidė. Taigi, tą išmokti ir suprasti bus labai paprasta. Priešingai, negu vokiečių ar kai kurių kitų kalbų artikeliai, kurie pareikalaus gerokai daugiau žinių bei praktikos.

    Kas yra ir kam naudojami artikeliai?

    Lietuvių kalboje artikeliai praktiškai nėra dažnai naudojami arba bent jau nėra tokie išreikšti bei svarbūs kaip kalbant angliškai. Tačiau tai nieko keisto, kadangi kiekviena kalba ir ypatingai jos gramatika turi tam tikras ypatybes. Artikeliai anglų kalboje dažniausiai naudojami norint pabrėžti daiktavardžio ypatybes. Todėl neretai prie kiekvieno iš jų priklausomai nuo situacijos gali būti panaudojamas vienas ar kitas artikelis. Tai gali būti "the" kuris dar vadinamas žyminčiuoju ir "a" arba "an" Tuo tarpu vokiečių kalbos artikeliai gali būti naudojami trys ir labai priklausomai nuo pačio žodžio. Šiuo aspektu anglų kalba yra paprastesnė.

     

    Pagrindinė priežastis, kam jie reikalingi, yra daiktavardžio išskyrimas arba pabrėžimas. Kaip pavyzdys galėtų būti toks sakinys: "I met a women" arba "I met the women". Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog abu juos galima būtų versti taip pačiai: "Aš sutikau moterį". Ir būtent taip mes sakytumėme lietuvių kalboje. Tačiau kalbantys angliškai šiuos du sakinius suprastų skirtingai. Ir vien dėl to, jog naudojami skirtingi anglu kalbos artikeliai. Pirmuoju atveju, kai sakoma "a", tai reiškia, jog ta moteris yra viena iš daugelio. Kitaip tariant, tai nežymimasis artikelis, kuris reiškia, jog daiktavardis nėra reikšmingas ar kažkuo išskirtinis. Kitu atveju, kai naudojame "the", tai reikš,Todėl tokį sakinį būtų galima pažodžiui versti taip: "aš sutikau tą moterį". Toks pavyzdys puikiai parodo, kam reikalingi artikeliai ir kokią funkciją jie atlieka. O juos suprasti tikrai nėra sudėtinga, tereikia visuomet pagalvoti ar daiktavardis kažkuo išskirtinis ar kalbama bendrąja prasme.

    Kuo skiriasi artikeliai anglų kalboje nuo lietuvių?

    Kalbant angliskai si sakinio dalis yra ypatingai svarbi. Todėl be jos neapsieina praktiškai nė vienas daiktavardis. Tuo tarpu lietuvių kalboje jie gali būti sėkmingai naudojami ir be jokių artikelių. Tiesa, vietoj to neretai būna įterpiami būdvardžiai, kurie pabrėžia daiktavardžio išskirtinumą ar kažkokias specifines ypatybes. Taigi, artikeliai anglų kalboje yra tiesiog privalomi ir neatsiejami nuo šios kalbos gramatikos. Tuo tarpu pas mus tokio atitikmens praktiškai nėra.

     

    Kartais gali atrodyti, jog dėl šios priežasties išmokti bendrauti bei rašyti angliškai bus paprasčiau mokantiems kažkurią kitą užsienio kalbą. Pavyzdžiui, artikeliai vokiečių kalboje taip pat naudojami labai plačiai. Tačiau jų panaudojimas bei taisyklės nemažai skiriasi nuo anglų kalbos. Todėl dar klausimas, kuriuo atveju būtų paprasčiau. Anglų kalbos kursai Vilniuje jau po pirmųjų pamokų leis tą suprasti. Kadangi mokantis šios kalbos tikrai nebus sudėtinga prisiminti, jog prieš kiekvieną daiktavardį turėtų būti panaudojama tokia sakinio dalis. O tuomet beliks tik nuspręsti, kurį variantą pasirinkti. Ir neretai tai labiausiai priklausys būtent nuo to, ką norime pasakyti.

    Angliškų artikelių sąrašas ir panaudojimas

    Labai daug prisiminti nereikės. Kadangi anglu artikeliai yra vos trys, o jų panaudojimo variantų dar mažiau - tik du. Kadangi "a" ir "an" yra naudojamas tais pačiais atvejais. Tačiau šio artikelio pasirinkimas jau priklauso ne nuo aplinkybių, bet nuo pačio daiktavardžio. Ir jie tiks visais atvejais, kai kalbama bendrąja prasme nenorint kažko išskirti. Tai gali būti viena iš daugelio dienų, vienas iš daugelio kavos puodelių, kas iš esmės nesiskiria nuo visų kitų. Dažniausiai tokie daiktavardžiai kalboje ar tekste yra minimi vos vieną kartą ir toliau apie juos neužsimenama. Kadangi kitu atveju šie artikeliai anglų kalboje netiktų. Tai dar viena taisyklė, jeigu tęsiame kalbą apie kažką ir tą daiktavardį minime antrą kartą, tuomet artikelis bus "the". Kas reikštų, jog tai yra tas daiktas, apie kurį jau kalbėjome prieš tai.

     

    Taip pat „the“ artikeliai anglų kalba nusako praktiškai viską, kas yra kažkuo išskirtinis arba turi ryšį su kažkuo, apie ką kalbama. Ir nors šis žodelis pabrėžia daiktavardžio išskirtinumą, tačiau jis nėra naudojamas su tikriniais daiktavardžiais. Tai bene vienintelė taisyklė, kurią svarbu būtų žinoti kalbant apie šį artikelį.

     

    Sugrįžtant prie nežyminčiojo žodelio lieka dar neatsakytas klausimas, kada gi rinktis "a", o kada "an". Bet ir čia viskas labai paprasta. Kadangi tai priklausys nuo to ar žodis prasideda balse, ar priebalse. Jeigu tai bus balsė, tuomet prieš tokį daiktavardį rašysime "an", o jeigu priebalsė, tuomet "a". Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį ne į žodžio rašybą, bet į tarimą. Kadangi nuo to priklausys pasirinkimas. Ir todėl galime rasti išimčių. Pavyzdžiui, „an hour“, kas reikštų valanda. Ir nors žodis prasideda priebalse, tačiau tariamas balse, todėl ir rašomas "an" artikelis. Bet tai tikrai nesukels sunkumų, kadangi ir tarti su žodžius su atitinkamu artikeliu taisyklingai bus žymiai paprasčiau.O tai dar vienas įrodymas, kad anglų kalba yra gana paprasta bei praktiška.

     

    Taigi, tai praktiškai visos taisyklės, kurias reikėtų prisiminti norint taisyklingai naudoti artikelius. Nors jų savo kalboje ir neturime, tačiau tai tikrai nesukels problemų mokantis anglų kalbos ir norint tiek rašyti, tiek ir kalbėti taisyklingai. Tereikia prisiminti, jog prieš kiekvieną daiktavardį turi būti panaudojamas jo ypatybes nusakantis žodelis. O kokį variantą pasirinkti neretai priklausys tik nuo jūsų. Kadangi dažniausiai tą lemia būtent situaciją ir ką norime pabrėžti kalboje arba apie ką kalbame. Tereikia truputį praktikos ir jau po kelių valandų artikeliai neturėtų kelti jokių problemų bei būtų įprasti.

     

    Išgirsti kaip naudoti artikelius su konkrečiais pavyzdžiais galite peržiūrėję šį vaizdo klipą:

Testas nebaigtas spręsti todėl rezultatai gali būti netikslūs.

Testuotis toliau
Baigti

Ačiū

Jūsų užklausa gauta, netrukus su jumis susisieksime!

UŽKLAUSA

Paslauga, kuri jus domina:*

  • Kursai
  • Egzaminai(VBE, IELTS, TOEFL, GMAT)
  • Korepetavimas
  • Valstybės tarnautojų testavimas
  • Stovykla
  • Dovanų kuponas
  • Karjera
  • Kita

* - Registruodamiesi Jūs sutinkate su "Alfabet education" privatumo politikos nuostatomis.

cookies
Slapukai & Privatumas

Svetainėje naudojame slapukus tam, kad užtikrintume teisingą svetainės veiklą. Pasirinkdami "SUTINKU" sutinkate su mūsų slapukų nustatymais.